Podcasti z modreci
Modreci so ljudje, ki imajo običajno veliko življenjskih izkušenj, znanja in modrosti, ki so jih pridobili čez leta življenja. Njihova modrost temelji na razumevanju življenja in medčloveških odnosov, načinu reševanja problemov ter razmišljanju o pomembnih vprašanjih.
Prisluhnite jim, pri tem lahko pridobite dragocene uvide in perspektive, ki vam morda pomagajo pri spopadanju z izzivi v življenju in vas spodbudijo k razmišljanju o pomembnih vprašanjih ter navdihnejo, da poiščete smisel v življenju.
NEVARNO JE BITI VODJA ZARADI POZORNOSTI, KER TI BO HITRO ZMANJKALO VSEBINE!
Bivši predsednik vlade Republike Slovenije, prof. dr. Miroslav Cerar, je opozoril na pomembne vidike vodenja, ki vključujejo pripravljenost na sprejemanje odločitev ter utemeljevanje in branjenje teh odločitev.
Izpostavil je, da se pri sprejemanju odločitev pogosto srečujemo s kompleksnimi psihološkimi procesi in dilemami, ki zahtevajo premišljeno ravnanje.
Poleg tega lahko vplivni lobiji vplivajo na odločitve voditeljev, zato je potrebno biti pozoren na to, kdo vse je vpleten v sprejemanje odločitev.
Več lahko izveste v podcastu.
PRIŠEL SEM, KOT MOTEČ FAKTOR!
Skozi viharje življenja je vedno sledil kompasu zvestobe samemu sebi. Ne glede na finančne in statusne uspehe, ki bi lahko sledili, se je odločil za korak, ki mu je omogočil osebni in poslovni napredek.
Skoraj bi zapustil NLB kot “revež”, ker je bil zvest svojim odločitvam, toda kljub temu so tisti, ki so cenili njegovo uspešno delo, to prepoznali.
Več lahko izveste v podcastu.
SODELAVCEM JE POTREBNO DODELITI ODGOVORNOST!
Podjetništva se je naučila doma, saj so morali na kmetiji, kjer je odraščala, biti racionalni in inovativni. Enak koncept, ki ga je pridobila že v otroštvu, je prenesla v koncern, občino, banko in družinsko podjetje.
Njeni otroci so brez težav prevzeli podjetje, saj ju je vsega in spoštovanje vrednot naučila postopoma skozi odraščanje.
Več lahko izveste v podcastu.
ZARADI OTROŠTVA SEM IMEL ODPOR DO PRAVA!
Eminentni pravnik in redni profesor prava v podcastu izraža mnenje, da “pravo je odraz volje vladajočega razreda”.
V Sloveniji imamo 90 poslancev, ki sprejemajo odločitve o tem, kaj je pravno veljavno in kaj ni, te odločitve se nato zapisujejo v obliki zakonov.
Iz tega izhaja, da na sodišču ne smemo iskati resnice, kajti naloga sodišč je, da rešijo spore. Ali je to prav ali ne … – poslušajte v podcastu.